ילדים זה באמת שמחה

מנחה: נחמיה בועז

ספר ילדים זה באמת שמחה נוצר עבור הורים לילדים בגיל הרך, אשר חווים את השנים הראשונות של הפעוט בעולם אל מול משימות החיים בעולם המודרני. למרות שכל משפחה היא אחרת, קיימים קווי דמיון משותפים בין הורה להורה במחשבות ובחינוך, אלו מזכירים לנו שאנחנו לא לבד ולא היחידים שמתמודדים בסיטואציות מאתגרות.

לא אחת ההורות מוצגת באופן ציני כדרך התמודדות של החברה כולה וזו הזדמנות לנתב את השיח למקום אחר שלרוב לא נשמע בקול רם. הפרויקט בא לשים בקדמת הבמה את השיח חיובי והמעצים שחושף את הקשיים וההתמודדויות אל מול השמחה הגדולה והאמיתית שילדים מביאים איתם לעולם.

הפרויקט בא לידי ביטוי בצורת ספר, הכולל בתוכו טקסטים קצרים ששופכים אור על המחשבות והתחושות בהורות. הטקסטים מלווים באיורים המביאים ערך מוסף ומציגים סיטואציות ורגשות, חלקם לקוחים מהחיים עצמם ואחרים מטאפוריים ודמיוניים. לצידם עמודים ריקים לכתיבה על מנת לתת לקורא לקחת פעיל ולהפוך את הספר למשהו אישי, שלו. השפה העיצובית בספר ואופי האיורים נועדו להתאים לכל הורה ללא תיוג ושיוך מגזרי בזכות שפה עכשווית, איורים לא ראילסטים וללא פרופורציות, בעלי צבעוניות שקורצת לעולם הילדים אבל בעצם מדברת למבוגרים. בנוסף לספר, הפרויקט מכיל אלמנטים נוספים עם האיורים, טקסטים ושם הפרויקט להעלאת המודעות ויצירת שיח חדש.

ספר הפרוייקט

שקד פרז