רקמות

מנחה: שולמית עציון

אני עוסקת בשני תחומי מדיום עיקריים – פיסול ורישום. העיסוק החומרי שלי עובר דרך חומרים מסורתיים ומסורתיים פחות, כגון חימר, נייר משי, דיו, שעווה, זכוכית, קוצים וקליפות בצל. אלו חומרים בעלי נוכחות מתכלה, מתפוררת ונעלמת אשר משקפים מצבי נפש שונים בעבודתי. אני עוסקת בניסיון לבטא את הריק ולהציג כלפי חוץ את מה שטמון בפנימיות אשר לעיתים מתפרצת מתוך הקרומיות והגופניות, וחותרת לבטא את השכבות של הנפש.

במבט ראשוני, הנושא של גוף עבודות זה נשען על ממדים חבויים ונסתרים, אך ככל שההתבוננות משתהה, מתגלים רבדים עמוקים יותר המדברים את השקט שטמון אצל כולנו כרקמה פועמת. העבודות מגלמות בתוכן את הסדקים שאינם נראים תחילה, מדפּי שעווה אשר לכודים בין הזכוכיות ועד תפירה של נייר משי סביב קוץ. המנעד החומרי הוא עיקר עבודתי – באמצעותו אני שוזרת עדינות ויציבות, חדות ורוך. אלו מתבטאים דרך שילוב הטכניקות השונות של רישום ופיסול יחדיו.

בתוך כך נוצר הרצון לחשוף את האור הבוקע מתוך כל רובד בנפש, את הרוח לצד הקיום היומיומי. אחד ממקורות ההשראה שלי לעבודה זו הוא מילותיה של רחל שפירא – "היי שקטה כאילו אין בך דופי, כאילו האוויר נותן לך הגנה… כאילו הפגיעות עצמה היא סוג של כוח".