דבר ההנהלה

ברכות לבוגרות המחלקות לתקשורת חזותית ואמנות!

תערוכת "קל וחומר" מורכבת מארבעים תערוכות יחיד של בוגרות המחלקות לתקשורת חזותית ואמנות המציגות בכלל חללי במכללה. התערוכה כוללת עבודות ציור, עיצוב, צילום, רישום, מיצב, פיסול, וידיאו פרפורמנס, סאונד, עיצוב מוצר, קליגרפיה, טיפוגרפיה ואינפוגרפיקה. אלה הם ארבעים גופי עבודות אישיים ונשיים מרובדים, שכל אחד מהם מציג חוויה חזותית ייחודית, שדרכה ביקשה כל בוגרת להעניק נראות לעולמה הפנימי, היהודי, ישראלי ולהביא קול אחר, התובע התבוננות מעמיקה.
העבודות, כחלק מחזון המכללה, מתכתבות עם המקורות, החברה, ההלכה, והמציאות ומעלות סימני שאלה רבים המהווים פתיח לשיח ודיאלוג מחבר בין מגזרים שונים, מתוך מחשבה שהחיבור בין אמונה ואמנות יכול להוביל שינוי חברתי.
פרויקט הגמר האישי, נבחר על ידי הסטודנטית ונחקר רעיונית וצורנית במשך כשנה שלמה, תוך התגייסות כלל המרצים במחלקות ובליווי מנחה אישי מצוות ההוראה. הפרויקט המוצג כעת בתערוכת הבוגרות, מהווה אבן דרך אקדמית משמעותית ותוצר של השקעה מרובה מכל הבחינות.

ברכות לבוגרות המציגות וישר כח על העשיה המרובה והיצירתית לאורך כל השנה! תודה רבה לראשות המחלקות אריאלה אלקיים ולביאה כהן, למרצות ולמרצים שליוו במסירות גדולה כל אחת ואחת ויצרו אתכן שפה בעלת קווי אפיון ייחודיים הניכרים בכל פרוייקט בצורה אחרת. מאחלת לכן להשתלב בעולם היצירה-היהודית במובנו הרחב, ולהמשיך את מסורת המכללה השואפת ליצירה מקצועית, בלתי מתפשרת ומלאת רוח.
עלו והצליחו!

ד"ר אפרת גרוסמן
ראשת בית הספר


ברכות מעומק הלב לבוגרות המגמות לאמנות ולתקשורת חזותית בתום ארבע שנות לימוד והשקעה, הן בתחום המקצועי והעיוני, הן בלימודי ההוראה והן בלימודי היהדות.

כידוע המכללה חרטה על דיגלה את השילוב בין ערכי תורת ישראל לבין תחומי האמנות והעיצוב. תוכנית הלימודים חייבה אתכן למאמץ ניכר בשל הצורך לשלב בין תחומי הדעת והעשייה השונים. ב"ה זכיתן לעמוד במשימה, וכעת אתן מצטרפות לציבור האמניות וכן המחנכות בישראל. דבר זה הינו זכות ואף חובה. זכות – שכן ליצור אמנות ולחנך ליצירה ברוח תורת ישראל היא משימה חשובה ונכבדה שלא רבים זוכים לה. חובה – שכן האחריות להעביר את המסר בטהרתו רבה היא. את אילו שמתכוונות לכוון עצמן לתחום היצירה האמנותית נברך שתזכינה להאהיב שם שמיים על הבריות וליצור מתוך חדוות יצירה המושרשת בתכנים שקיבלתן במהלך שנות לימודיכן במכללה. אילו שתזכינה להשתלב במערכת החינוך נברך שאכן יזכו לפתח ולרומם את עולם היצירה המבוסס על ערכי הקודש. ברצוני לברך את צוות המכללה, בראשות ד"ר אפרת גרוסמן, העושה ימים כלילות כדי לקדם ולפתח את המכללה. הוקרה ותודה לראשת המגמה הנוכחית לאמנות לביאה כהן ואת ראשת המחלקה הותיקה יעל סרלין, וכן את ראשת המחלקה לתקשורת חזותית אריאלה אלקיים, על תרומתן והשקעתן הרבה, וכן לצוות המורים. ראו גידולים נפלאים אלו שגידלתם!

יהי רצון לפני בורא העולמים שנזכה להמשיך לפתח ולטפח את העשייה החינוכית והמקצועית במכללה, ואור האמונה יצא ויאיר מתוך כותלי מכללת אמונה!

נחתום בדברי הרב קוק ב"אורות הקודש", וברכת ההתחדשות תהא ברכתנו:
"ההופעה שבאה לאדם, לחוש על ידה את היצירה, לא כדבר שכבר נגמר ונעשה, אלא כדבר שהוא תמיד מתהווה, מתעלה, מתפתח ומתרומם. זו היא שמעלה אותו מתחת השמש למעלה מן השמש, ממקום שאין כל חדש למקום שאין כל ישן, שהכל מתחדש, ששמחת שמים וארץ הווה בו, כיום שנבראו בו"

בברכת הצלחה בכל אשר תעשו, ויהי ד' בעזרכן!

הרב מנחם מקובר
רב המכללה