אודות התערוכה

לפני מאה ועשרים שנה פרצה אל מחוץ לחומות העיר העתיקה קבוצת רופאים דתית בהנהגת ד"ר משה וולך– והקימה שם את בית החולים הראשון – הוא 'שערי צדק'. היום, המחלקה לתקשורת חזותית במכללת אמונה, המכללה האקדמית לאמנויות ולעיצוב, מציגה את תערוכת הגמר של בוגרות המחלקה בבניין שערי צדק הישן –סימן לפריצת דרך, הזזת קירות ושבירת תקרות זכוכית. 

השנה החולפת זימנה אתגרים ברמה האישית, הלאומית והעולמית. עבודות הגמר פורשות קשת רחבה של עיסוקים על פני מגוון רחב של מדיות: מיתוג, יישומונים, משחקי מחשב, אנימציות, משחקי קופסא וקלפים, איור, רקמה, פיסול ומייצבים. נושאים ששבים וחוזרים במכלול עיסוק בתיווך תרבותי-חזותי המבקש ליצור גשר בין פרטים וקהילות; עיסוק בקשר בין דורי, בין דור הסבים לדור הנכדים ועיצוב מונחה תכנים ערכיים בעולם הדיגיטלי. 

התערוכה מוצגת בבית 'רוח חדשה', בית תרבות, אמנות ויזמות שמציע במה ליצירה צעירה בירושלים. התערוכה מחברת בין קהילת היוצרים הפועלת בבית לבין קהילת המעצבות, בוגרות מכללת אמונה במחלקה לתקשורת חזותית. מקום התערוכה בין העיר החדשה לשכונות הוותיקות, בין התחנה המרכזית לשוק מחנה יהודה, נועד לסמן גם הוא את נוכחותן של בוגרות אמונה בצומת סואן זה. התערוכה נותנת במה לשפה חזותית חליפית המעשירה את השיח בעיצוב הישראלי והבינלאומי.